Hogy számolom ezt ki? folyt.


Előre is bocsánatot kérek, ha megsértek valakit a nem tudásommal. (!)


Van egy tábla, aminek a szélessége 1154mm, a hosszúsága 3000mm. 45m2-re szeretnék beszerelni.

Hogy számolom ki, hogy hány darab kell erre a m2-re?


KÖSZÖNÖM!


2011. szept. 27. 10:18
 1/7 bongolo ***** válasza:

Attól függ, milyen alakú a lefedendő terület, és mennyire lehet szabdalni a táblát.


Ez matekfeladat, vagy igazi táblával kell igazi helyet befedni?

- Ha matek, akkor valószínű lehet szabdalni akárhogy, és akkor csak a területeket kell kiszámolni, (a tábla területe 1,154·3 m², amiből 13 kell, hogy kiadja a 45 m²-t)

- Ha igazi, akkor, nem lehet akárhogy szabdalni, nagyon függ attól, hogy milyen hosszúak a lefedendő terület oldalai.

2011. szept. 27. 10:28
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez valós dolog. :)

Van egy tábla, amit mi nem vágunk el. Az illető, akinek kell már azt csinál vele, amit akar.

Tehát nekem csak ki kell számolnom neki, hogy hány darab kell arra a m2-re. Tudom pontosan nem lehet. Lekerekítve kell.

Hogy tudom?

2011. szept. 27. 10:34
 3/7 bongolo ***** válasza:

Mondom, az, hogy 45 m², nem elég, pontosan kell tudni, hogy milyen hosszúak az oldalak.


A legjobb, ha felrajzolod méretarányban, és megpróbálod elhelyezni benne a táblákat. Gondolom nagyjából 20 tábla kell majd, de nagyon függ a konkrét méretektől, lehet sokkal kevesebb is.

2011. szept. 27. 11:14
 4/7 A kérdező kommentje:

Nincsenek méretek, csak m2.

Ki lehet valahogy számolni, csak nem pontosan.

Egyszer már a társaságomba csináltak ilyet.

Csak nem tudom, hogy hogyan kell, és az illetőt sem tudom megkérdezni.

2011. szept. 27. 12:46
 5/7 BKRS ***** válasza:

3.462 m^2 a tabla terulete,

45/3.462 = 12.99

vagyis 13 minimum fog kelleni, de ezen kivul meg egy csomo extra kell majd ami leesik a szeleknel.

Valoszinuleg nem kell tobb mint 26, de ha rossz az alak, akkor elofordulhat, hogy 25db is kell.

Ha mondjuk 6,43*7 a meret, akkor fog kelleni 3 keresztbe es 7 hosszaba, ami 21 db, vagy 3 hosszaba es 6 keresztbe, ami meg mindig 18 es ocsmanyul fog kinezni. Meg talan atlosan lerakva esne le a legkevesebb felesleg, ugy eleg lenne 15db is, ha ugyes a vago, akkor a levagott darabok egy resze felhasznalhato lesz.

2011. szept. 27. 14:55
 6/7 bongolo ***** válasza:

Ha pl. 9m × 5m (pont 45 m²), akkor 3 tábla pont elfér a 9 méter hosszon, és kell belőle az 5 méterre 5/1,154=4,3328 (felfele kell kerekíteni) vagyis 4 teljes sor, meg még az ötödik sornál csak egy vékonyabb csík kell, ami kicsit kevesebb mint a harmad magasság. Gondolom, a tábla vágható, tehát ha 3 részbe vágják, akkor egy táblából pont kijön három (ami egy sorban kell), tehát összesen kell 3·4+1 = 13 tábla.


Ha viszont mondjuk 10,7 m × 4,2 m nagyságú a lefedendő dolog: Ez csak 44,9 m², de lehet, hogy felkerekítették 45-re.

A 10,7 méteren kell 3 darab 3 méteres oldal, meg még 1,7 m. Mivel az már több, mint a fele a 3-nak, a lehulló maradékot nem tudom, hogy fel tudják-e használni, tegyük fel, hogy nem. Tehát kell egy sorba 4 tábla.

A 4,2 méter magasságra kell 4,2/1,154=3,64, megint csak több, mint 3,5, a maradékot nem könnyű felhasználni, szemét. Tehát kell 4 sor. Összesen 16 tábla kell.


Más méreteknél biztos kijöhet még másmilyen számolás is.

2011. szept. 27. 17:06
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm : )
2011. szept. 27. 21:01