Mert a sebesség-idő grafikon alapján és h=v0*t+(g/2)t^2 összefüggés alapján se jön ki.
Az adatok egyébként:
v0=50m/s
t=8s
alapmagasság(ilyen magasról dobom)=20m
2011. okt. 19. 16:02
1/2 BKRS válasza:
v = v0 - g*t = 50 - 10t
Addig szall felfele amig a sebesseg 0 nem lesz.
50 -10t=0
t=5 vagyis 5 masodperc elteltevel fog megindulni visszafele.
na es akkor itt mar tudod hasznalni a
h=v0*t+(g/2)t^2
osszefuggest, mert most mar tudod mi a t.
h=50*5+5*25 = 375
2/2 BKRS válasza:
Az alapmagassagod 20m volt, itt 0-val szamoltam,
tehat ha nem a megtett utra hanem az elert magassagra vagy kivancsi, akkor meg 20-at hozza kell adnod.