Fizikában a függőleges hajításnál hogy számolom ki a megtett utat? Milyen képlettel?


Mert a sebesség-idő grafikon alapján és h=v0*t+(g/2)t^2 összefüggés alapján se jön ki.

Az adatok egyébként:

v0=50m/s

t=8s

alapmagasság(ilyen magasról dobom)=20m


2011. okt. 19. 16:02
 1/2 BKRS ***** válasza:

v = v0 - g*t = 50 - 10t

Addig szall felfele amig a sebesseg 0 nem lesz.

50 -10t=0

t=5 vagyis 5 masodperc elteltevel fog megindulni visszafele.

na es akkor itt mar tudod hasznalni a

h=v0*t+(g/2)t^2

osszefuggest, mert most mar tudod mi a t.

h=50*5+5*25 = 375

2011. okt. 19. 16:24
 2/2 BKRS ***** válasza:

Az alapmagassagod 20m volt, itt 0-val szamoltam,

tehat ha nem a megtett utra hanem az elert magassagra vagy kivancsi, akkor meg 20-at hozza kell adnod.

2011. okt. 19. 16:26