Matek! Kéne egy kis segítség! a= 8 cm ma,? A magasságát hogyan számoljam ki?


2016. márc. 16. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
minek az "a" oldala 8cm?
2016. márc. 16. 17:56
 2/5 A kérdező kommentje:
Van egy Szabályos háromszög. és annak megvan adva az oldalainak a hossza aminek minden oldala nyolc és ennek kell a magassága, meg a Területe , de azt csak akkor tudom megcsinálni ha tudom a magasságát ezért kell a segítség :)
2016. márc. 16. 18:40
 3/5 anonim ***** válasza:

például:

veszed azt, hogy a derékszögű háromszögben van egy olyan, hogy


a(négyzet)*b(négyzet)=c(négyzet)


itt a derékszögű háromszög oldalait átbevezheted,mert ugye az egyik oldala, ami a képledben "a", az az alap fele, tehát 4cm, "b" oldala lesz a magasság,vagyis "ma", "c" oldala pedig az átló,ami 8cm, tehát


4(négyzet)*ma(négyzet)=8(négyzet)


átrendezed


ma(négyzet)=8(négyzet)/4(négyzet)


gyövonás


ma=gyökalatt(8(négyzet)/4(négyzet))


eredmény


ma=2


innen pedig a területet már tudod


t=(a*ma)/2

2016. márc. 16. 19:05
 4/5 tatyesz ***** válasza:

A Pitagorasz tétel helyesen:


a^2 + b^2 = c^2


A háromszöget elfelezed a magassággal. A fél háromszög derékszögű, egyik befogója a magasság, a másik pedig az a oldal fele, átfogója pedig az a oldal.


Tehát:

m^2 + 4^2 = 8^2

m^2 + 16 = 64

m^2 = 48

m = 6,9

2016. márc. 17. 08:50
 5/5 anonim ***** válasza:
bocs, tényleg összeadás,és nem szorzás (ciki), de mentségemre nagyon régen volt
2016. márc. 17. 09:22