Lejtőre testet helyezünk. Milyen magasról indítottuk, ha a lejtő alján a test sebessége 4 m/s? (a súrlódás elhanyagolható)

2016. márc. 14. 18:42
 1/4 anonim válasza:
52%
OMG hülye vagy!
2016. márc. 14. 18:45
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A helyzeti energia átalakul mozgási energiává:

m*g*h = (m*v^2)/2

g*h = (v^2)/2

g - nehézségi gyorsulás

h - magasság

v - lejtő alján a sebesség

2016. márc. 14. 18:55
 3/4 A kérdező kommentje:
Levezetnéd nekem? És most akkor mi az eredmény?
2016. márc. 14. 19:18
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem megy a szimpla behelyettesítésben?
2016. márc. 14. 19:29