0.5/((s+1)*(s+0.5))
0.5/((s+1)*(s+0.5)) = A/(s+1) + B/(s+0.5)
0.5 = A*(s+0.5) + B*(s+1)
??most mit kell csinalni?
hogyan kapom meg a A,B-t?
A: 0.5 = s +0.5
s = 0
B: 0.5 = (s+1)
s = -0.5
2016. márc. 7. 23:04
1/2 anonim válasza:
Először is, zárójelet bontasz, majd összevonsz:
= s*A + 0,5*A + s*B + B = s*(A+B) + 0,5*A+B, ennek kell egyenlőnek lennie 0,5-del:
0,5 = s*(A+B) + 0,5*A+B
Ennek TETSZŐLEGES s-re igaznak kell lennie, az pedig csak akkor fog megvalósulni, hogyha 0*s van, tehát A+B=0, ekkor 0,5*A+B=0,5. Ezt az egyenletrendszert kell megoldani, ekkor azt kapjuk, hogy A=-1 és B=1, tehát a keresett törtek:
-1/(s+1) + 1/(s+0,5), úgy ellenőrzünk, hogy közös nevezőre hozunk:
=(-s-0,5+s+1)/((s+1)*(s+0,5))=1/((s+1)*(s+0,5)), ezt akartuk megkapni.
2/2 A kérdező kommentje:
koszi :)
2016. márc. 8. 10:50