[MATEK] hogy lessz ennek a tortnek a parcialis megoldasa?


0.5/((s+1)*(s+0.5))


0.5/((s+1)*(s+0.5)) = A/(s+1) + B/(s+0.5)


0.5 = A*(s+0.5) + B*(s+1)



??most mit kell csinalni?

hogyan kapom meg a A,B-t?

A: 0.5 = s +0.5

s = 0


B: 0.5 = (s+1)

s = -0.5


2016. márc. 7. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is, zárójelet bontasz, majd összevonsz:


= s*A + 0,5*A + s*B + B = s*(A+B) + 0,5*A+B, ennek kell egyenlőnek lennie 0,5-del:


0,5 = s*(A+B) + 0,5*A+B


Ennek TETSZŐLEGES s-re igaznak kell lennie, az pedig csak akkor fog megvalósulni, hogyha 0*s van, tehát A+B=0, ekkor 0,5*A+B=0,5. Ezt az egyenletrendszert kell megoldani, ekkor azt kapjuk, hogy A=-1 és B=1, tehát a keresett törtek:


-1/(s+1) + 1/(s+0,5), úgy ellenőrzünk, hogy közös nevezőre hozunk:


=(-s-0,5+s+1)/((s+1)*(s+0,5))=1/((s+1)*(s+0,5)), ezt akartuk megkapni.

2016. márc. 8. 06:44
 2/2 A kérdező kommentje:
koszi :)
2016. márc. 8. 10:50