Balint9507 kérdése:

Hogyan kellene az a feladatot megoldani ami a képen van? Vektorok műveletéről szól a 2. része szerintem -36 de a ||a+b+c||-t nem tudom mennyi. Ha nem bonyolult levezetéssel.

[link]

2016. márc. 7. 22:06
 1/1 tatyesz ***** válasza:

a+b+c=(1;2;10)

||a+b+c|| = √(1^2+2^2+10^2) = √(1+4+100) = √105


a-b+c=(9;-2;0)


<b;a-b+c> = -4⋅9 + 2⋅(-2) + 5⋅0 = -40

2016. márc. 8. 10:31