Segítene valaki? Az alábbi függvény injektivitását kellene bebizonyítani:


f:R->R

f(x)=x^3+x+1



2016. márc. 7. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
A derivaltja mindenhol pozitiv, tehat szigmon no.
2016. márc. 7. 15:27
 2/3 anonim ***** válasza:
Talán a definíciók áttanulmányozásával kéne kezdened, mert van egy olyan érzésem, h. fogalmad nincs az egeszről...
2016. márc. 7. 19:02
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Injektív: f(a)=f(b) esetén a=b. Írjuk be! a^3+a+1=b^3+b+1, rendezve a^3-b^3+a-b=0. Rendezve (a-b)(a^2+ab+b^2+1)=0, az első tag csak akkor 0, ha a=b, a második tag pedig sehol nem lesz nulla (írd fel a-ra, b-re a diszkriminánst), úgyhogy a feltétel teljesül.
2016. márc. 8. 14:31