Respect 99 kérdése:

Mennyi a képen látható rajznak az eredő ellenállása? Abszolút nem tudom, hogy kell kiszámolni, nagyon sűrgös lenne.

[link]
2016. márc. 3. 00:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Több lépésben kell egyszerűsíteni a rendszert.

A bal felső (, és bal alsó) 3 ellenállás eredője:

1/Re1 = 1/R + 1/(R+R)

1/Re1 = 3/(2*R)

Re1 = (2/3)*R

.....És így tovább.

Sok sikert!

2016. márc. 3. 01:55