Kisboltos kérdése:

Ennek mi a deriváltja? (ln x) ^3

2016. márc. 2. 20:23
 1/4 Papi Gonzales ***** válasza:
Ajanlom a wolframalpha-t
2016. márc. 2. 20:31
 2/4 A kérdező kommentje:
Használtam, de nem tudtam értelmezni a kiadott eredményt.
2016. márc. 2. 20:32
 3/4 anonim ***** válasza:

összetett függvény. láncszabály szerint kell a belső fgv(lnx), majd a külső függvény ( . )^3 deriváltja és ezeket össze kell szorozni.


(lnx)' = 1/x


((.)^3)' = 3 * (.)^2

2016. márc. 2. 21:18
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
...tehát ((ln x)^3)' = 3*(ln x)^2 * (1/x)
2016. márc. 3. 02:18