Hogy van ennek a deriváltja?

3 alatt gyök x - szoval a harmadikból vonok gyököt
2014. nov. 6. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Tehát köbgyök(x)?


Ha igen, akkor így járunk el: (köbgyök(x))'=


=(x^(1/3))'


=(1/3)*x^(-2/3)=


=1/(3*köbgyök(x^2)).

2014. nov. 6. 15:37
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. nov. 6. 15:46