Matematika százalékszámítás?


Kérlek segítenétek nekem két feladatba ?:)

..és részletes el is magyaráznátok,hogy mit hogyan és miért?


1.

Egy óriáscápa hossza a születésekor annyi,mint a hosszának 2 harmad része, meg a hosszának 10%-a és még 84cm. Milyen hosszú(cm) a cápa a születése pillanatában?


2.

Egy pulóver ára 5600Ft, egy nadrág ára 5040Ft. Hány %-a a nadrág ára a pulóver árának.


előre is nagyon köszönöm:)



2016. márc. 1. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
mit nem ertesz? egyszeru behelyettesites az egesz...
2016. márc. 1. 21:19
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

2.

A pulóver árának 1%-a, azaz 1/100-a: 5600 * 1/100 = 56 Ft.

Ahányszor ez az 1% megvan a nadrág árában, annyi %-a a nadrág ára a pulóverének.

5040 / 56 = 90. Azaz, az 1% 90-szer van meg benne, az 1% 90-szerese pedig 90%.

V á l a s z : a nadrág ára a pulóver árának 90%-a.

2016. márc. 1. 23:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1.

A felnőtt cápa hosszának 2/3-a + a 10%-a, az 2/3 + 10/100 = 2/3 + 1/10.

A két tört közös nevezője 30, tehát 20/30 + 3/30 = 23/30.

Az egészhez, ami 30/30 (30-23 =) 7/30 hiányzik, ez 84 cm.

Ha 7/30 az 84 cm, akkor 1/30 ennek 7-ed része, és 84/7 = 12 cm.

A 23/30 az 1/30 23-szorosa, és 23*12 cm = 276 cm.

V á l a s z : a cápa születése pillanatában 276 cm-es.

2016. márc. 2. 00:00
 4/4 Vivi151 válasza:

Nem 276. 360 a helyes válasz:

Születéskor: 2/3+10%+84

1=2/3+1/10+84

30/30=20/30+3/30+84

30/30=23/30+84

7/30=84


1/30=12 (84:7)

12x30=360


Ell.:

360:3x2+360:10+84 ✔️

2020. ápr. 1. 22:21