#szabály #feladat #házi #matematika #bizonyítás #tulajdonság #osztó #indukció #számelmélet #oszthatósgi
2016. febr. 29. 15:12
1/9 anonim válasza:
Már hogy lehetne bizonyítani azt, ami nem igaz? Illetve teljes indukcióval matematikai tételeket lehet bizonyítani, de ez így nem egészen hangzik úgy, mint egy matematikai tétel.
2/9 A kérdező kommentje:
lehet rosszul emlékszek :S
2016. febr. 29. 16:08
3/9 A kérdező kommentje:
...a feladatra
2016. febr. 29. 16:08
4/9 anonim válasza:
De, ez egy matematikai tétel lehetne, ha igaz lenne. Bármilyen matematikával kapcsolatos igaz állítás matematikai tétel (kivéve az axiómák, amik olyan alapvetőek, hogy bizonyítás nélkül elfogadjuk őket)
De ez az állítás nem igaz, ellenpéldával megmutatom: 7+3=10, 10 nem osztható 8-cal
5/9 anonim válasza:
Csak arra gondoltam, hogy tételként tipikusan úgy kezdődne, hogy "minden két páratlan szám..."
6/9 anonim válasza:
A hatványozás azonosságai is tételek, mégse így kezdjük őket
7/9 A kérdező kommentje:
akk lehet így van: két páratlan szám összegének négyzete osztható 8-cal...ezt hogy kell?
2016. febr. 29. 18:07
8/9 anonim válasza:
Ilyen állítás nincs, mert nem igaz, így nem lehet bebizonyítani. Pl. 3 és 7 ennek se az összgege, se az összegének a négyzete nem osztható 8-al!
9/9 anonim válasza:
Valszeg az van, hogy két páratlan szám négyzetének KÜLÖNBSÉGE osztható 8-cal.
Ez ugyanis igaz:
(2k+1)^2-(2n+1)^2=
=[(2k+1)+(2n+1)]*[(2k+1)-(2n+1)]=
=[(2k+2n+2)]*[2k-2n)]=
=4*[(k+n+1)]*[k-n)]
innen ha k és n azonos paritású, akkor k-n páros
ha pedig ellentétes paritású, akkor k+n+1 páros