Adrian.Leverkuhn kérdése:

Igaz-e, hogy 2n-2 egész szám közül kiválasztható n, amelyek összege osztható n-nel?


2015. nov. 29. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hmm szerintem nem


Ellenpelda: legyen n = 3


Akkor 6 - 2 = 4 egesz szamom van, amelybol kivalaszthatok 3-at, amelyek osszege oszthato 3-mal.


Legyen a 4 szam: 0 1 3 4


Barhogy valasztok ki 3-at, az osszeguk nem oszthato 3-mal.

2015. nov. 29. 19:57
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, tökéletes.
2015. nov. 29. 20:16
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Sőt, n=2-re: 2*2-2=2, a két szám 1, 2...
2015. nov. 30. 19:14