2015. nov. 29. 19:27
1/3 anonim válasza:
Hmm szerintem nem
Ellenpelda: legyen n = 3
Akkor 6 - 2 = 4 egesz szamom van, amelybol kivalaszthatok 3-at, amelyek osszege oszthato 3-mal.
Legyen a 4 szam: 0 1 3 4
Barhogy valasztok ki 3-at, az osszeguk nem oszthato 3-mal.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, tökéletes.
2015. nov. 29. 20:16
3/3 Tom Benko válasza:
Sőt, n=2-re: 2*2-2=2, a két szám 1, 2...