Fizika! A megoldások ott vannak de nem tudok mindent levezetni?

www.komal.hu/verseny/feladat.cgi?a=feladat&f=P4790&l=hu
2016. febr. 23. 18:26
 1/1 bongolo ***** válasza:

ℓ₁ = (H-h) / cos 22.5° = 8.66

sin 22.5° / sin β = 1.3 → β = arc sin (sin 22.5° / 1.3) = 17.12°

szinusztétel:

ℓ₂/ℓ₁ = sin(90°-β)/sin(180°-φ-(90°-β))

ebből l₂ = 9.36

ℓ₃ szintén szinusztétellel jön.


másodikba beesési szög:

γ = 90° - [180°-φ-(90°-β)] = φ - β = 27.88°

törési szög a szimmetria miatt 22.5° (a prizma tengelyére szimmetrikus a prizma két oldala is meg az elsőbe illetve a másodikba beeső fénysugár is)

n₂/n₁ = sin γ / sin δ

ebből n₂ = 1.589

2016. febr. 23. 21:35