www.komal.hu/verseny/feladat.cgi?a=feladat&f=P4790&l=hu2016. febr. 23. 18:26
1/1 bongolo válasza:
ℓ₁ = (H-h) / cos 22.5° = 8.66
sin 22.5° / sin β = 1.3 → β = arc sin (sin 22.5° / 1.3) = 17.12°
szinusztétel:
ℓ₂/ℓ₁ = sin(90°-β)/sin(180°-φ-(90°-β))
ebből l₂ = 9.36
ℓ₃ szintén szinusztétellel jön.
másodikba beesési szög:
γ = 90° - [180°-φ-(90°-β)] = φ - β = 27.88°
törési szög a szimmetria miatt 22.5° (a prizma tengelyére szimmetrikus a prizma két oldala is meg az elsőbe illetve a másodikba beeső fénysugár is)
n₂/n₁ = sin γ / sin δ
ebből n₂ = 1.589