Fizikában hogyan lehet kiszámítani a reakció időt?


Adott egy 1 t-ás autó

tr=2sec

s=100m

v=90km/h

vt=0

(m=1000kg)

Fs=6250N

a=6,25



2016. febr. 21. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Jo de mi a feladat? Es hogyan kapcsolodik a reakcioidohoz?
2016. febr. 21. 19:07
 2/5 anonim ***** válasza:

A reakcióidőt odaírtad. Egyébként csak a következő képletet kell kombinálni:

s = v0*t - (a/2)*t^2

2016. febr. 21. 19:27
 3/5 A kérdező kommentje:

Az autótól van 100m-re egy szarvas. Az autó féktávolsága 90m . És mennyi a sofőr reakció ideje. Hogy mennyi idő alatt játszódik le a fejében hogy fékeznie kell


Sajnos pontosan nem tudom leírni

2016. febr. 21. 20:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt most nem értem akkor, hisz a feladatban már leírtad a reakcióidőt, miszerint tr=2 sec. Ha nem tudod normálisan leírni a feladatot, akkor hogy várod el, hogy érdemben segítsünk?

Ha az autó féktávja 90 méter, és 100 méterre van a szarvas, akkor nyilván 10 métert tehet meg az autós, amíg rálép a fékre, hogy meg tudjon állni. Tehát ha az autó -elvileg- 90 km/h-val megy, akkor a reakcióidő az az idő, amennyi idő alatt megteszi a 10 métert.

Vagyis:

s = 10m

v = 90km/h = 25 m/s

t = s/v = 10/25 s = 0.4 másodperc

2016. febr. 21. 22:07
 5/5 A kérdező kommentje:

csak bem tudtam hogy mi a reakció idő jele...

nagyon szepen koszonom, érthetően magyaraztad el koszonom!!

bocsi a helyesírásert

telefonról vagyok

2016. febr. 21. 22:41