Hány oldalú az a szabályos sokszög, amelyben egy belső szög nagysága 60 fok?

Kérlek vezessétek is le!

#Matekka
2016. febr. 20. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Háromszög.

Ha a teljes szög 360°, akkor ezt osztva 6-tal megkapjuk, hogy a 60° egy belső szög, mert 180° egy félkör, amit ha 3 részre osztunk megkapjuk a szabályos háromszöget.

2016. febr. 20. 16:42
 2/2 anonim ***** válasza:

A feladat

Adott egy szabályos sokszög

Legyen:

S - a belső szögek összege

α = 60°- egy belső szög nagysága

n = ? - a sokszög oldalainak száma


Egyrészt: az ismert összefüggés szerint egy sokszög belső szögeinek összege:

S = (n - 2)*180

(Ha nem ismert ez a képlet, szólj és megbeszéljük)


Másrészt: ha egy belső szög értéke α, akkor a szabályosság miatt a belső szögek összege

S = n*α


A két kifejezés egyenlő egymással, így

(n - 2)*180 = n*α

Felbontva a zárójelet

180n - 360 = n*α

Rendezve

180n - n*α = 360

A bal oldalon kiemelve

n(180 - α) = 360

ebből az oldalak száma

n = 360/(180 - α)


Behelyettesítve az ismert értéket

n = 360/(180 - 60) = 360/120

n = 3

====

Tehát a megoldás: a keresett sokszög egy szabályos háromszög.


DeeDee

**********

2016. febr. 20. 20:04