Két konvex sokszög belső szögeinek összege 5580°, ugyanezen 2 konvex sokszög átlói számának az összege 260. Hány oldalú az egyik, és hány oldalú a másik konvex sokszög?

2016. jan. 4. 19:32
 1/1 anonim ***** válasza:
79%

(n-2)*180° + (m-2)*180° = 5580°

n + m - 4 = 31

első egyenlet: n + m = 35


n*(n-3)/2 + m*(m-3)/2 = 260

második egyenlet: n^2 - 3*n + m^2 - 3*m = 520


Itt van egy kétismeretlenes egyenletrendszer két ismeretlennel, megoldható.

2016. jan. 4. 19:38