F (x) =xnégyzet ábzázolás, jellemzése? log2sin30 pontos értéke? anégyzet+bnégyzet- (a-b) négyzeten/2ab konvex sokszög oldalai és szögei közötti összefüggés? x--> cosx ábrázolás, jellemzése? x-->2xediken ábrázolás, jellemzése?

2015. jún. 7. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyobb üdítőt és sült krumplit adhatunk mellé esetleg?
2015. jún. 7. 17:18
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérlek...ha már ide feljössz, és kiírod a kérdést, majd várod a válaszokat, legalább a google-be írd be előtte, és a számológépet vedd elő, hátha van valami..
2015. jún. 7. 17:23
 3/3 anonim ***** válasza:

De persze lehet, hogy nem értesz egy-két dolgot, úgyhogy tessék:


1.) f(x)=x^2 ne haragudj, de ezt konkrétan így ahogy van beírtam a google-be, kb 2. találat: [link]


2.) sin30° bepötyögöd a számológépbe, ha más nem, ha nagyon szeretnéd, megmagyarázom neked, de nem épp az érződik, hogy meg szeretnéd érteni, úgyhogy nem töröm magam...

A kettes alapú logaritmust is be tudod pötyögni, ha más nem, akkor közös alapra kell hoznod, az után is utána lehet járni, de inkább leírom, itt ez az egyszerűbb.

"a" alapú logaritmus b az a kitevő, amelyre a-t emelve b-t kapjuk. tehát ha "a" alapú logaritmus b = x, az azt jelenti, hogy a^x=b. A te feladatodban a=2, b=sin30°, és x a kérdés. És 2^(-1)=1/2. Remélem meg tudod oldani.


3.) Na itt nem értem mi a feladat, legalább tagold valahogy!


4.) Google, második találat: [link]


5.) Google, második találat: [link] (neked a>1 eset áll fenn...)

2015. jún. 7. 17:32