g(x)=1/3x^2
h(x)= 2x^2
i(x)= (1/3)^2
j(x)=(2x)^2
Mi a különbség az első kettő és utolsó kettő között?
f(x)=2x^2-8x+1
Ennél ki tudom emelni (2x^2-8x-7) csak ábrázolni nem. (Ehhez is kéne a 2x^2)
Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszát annak aki segít!
2015. ápr. 18. 13:05
1/2 anonim válasza:
a*x^2 - a-szorosára kell nyújtani a parabolát:
g-nél 1/3-ad szorosára helyesen: g(x)=(1/3)x^2
h-nál kétszeresére nyújtod
i(x) itt nem tudom mit akartál, (1/3)^2 = 1/9 ez egy konstans.
j(x)=(2x)^2=4x^2 - 4-szeresére nyújtod a parabolát.
f(x):
2/2 A kérdező kommentje:
Bocsi, az
i(x)= (1/3x)^2
2015. ápr. 18. 15:28