Hogyan kell ezeket derékszögű koordináta rendszerben ábrázolni?


g(x)=1/3x^2

h(x)= 2x^2

i(x)= (1/3)^2

j(x)=(2x)^2


Mi a különbség az első kettő és utolsó kettő között?


f(x)=2x^2-8x+1

Ennél ki tudom emelni (2x^2-8x-7) csak ábrázolni nem. (Ehhez is kéne a 2x^2)


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszát annak aki segít!



2015. ápr. 18. 13:05
 1/2 anonim ***** válasza:

a*x^2 - a-szorosára kell nyújtani a parabolát:

g-nél 1/3-ad szorosára helyesen: g(x)=(1/3)x^2

h-nál kétszeresére nyújtod

i(x) itt nem tudom mit akartál, (1/3)^2 = 1/9 ez egy konstans.

j(x)=(2x)^2=4x^2 - 4-szeresére nyújtod a parabolát.


f(x):

[link]

2015. ápr. 18. 13:35
 2/2 A kérdező kommentje:

Bocsi, az

i(x)= (1/3x)^2

2015. ápr. 18. 15:28