Milyen a reakcióhő előjele a köv. Folyamatokban? Mi a keletkezett termékek? Meg kell adni a reagáló anyagmennyiséget.


H2O + C =

C2 H2 +O2=

Al2 O3=

C+O2=

6 CO2 + 6 H2O=

H2O +CH4=

Fe2 O3 + C=



#kémia #keletkezett termékek
2016. febr. 20. 12:26
 1/2 A kérdező kommentje:
Helpppp!!!!!!!
2016. febr. 26. 18:02
 2/2 anonim ***** válasza:

H2O + C = CO +H2 endoterm (hidegre fújás)

2 C2H2 + 5 O2 = 4 CO2 + 2 H20 exoterm

2 Al203 = 4 Al + 3 O2 endoterm

C + O2 = CO2 exoterm

6 CO2 + 6 H2O= 6 H2CO3 exoterm

H2O + CH4 = CO + 3 H2 endoterm

2 Fe2O3 + 3C = 4Fe + 3CO2 exoterm


A reakciók nagy eléggé életszerűtlen...

Az exoterm előjel (-)

endoterm (+)

2016. febr. 26. 21:15