Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Transzverzalis hullámban levő...

Transzverzalis hullámban levő azonos fázisú pontok legkisebb távolsága 15 cm?

Figyelt kérdés

Egy csillagos feladat, elméletileg nagyon könnyű nekem mégsem megy.

Végtelen hosszú, rugalmas pontsoron transzverzális hullám halad. Az azonos fázisban lévő pontok legkisebb távolsága 15 cm, az amplitúdó 5 cm, a rezgő tömegpontok legnagyobb sebessége 40 m/s.

a) Mekkora a hullám terjedési sebesség? (megoldás: 19,1m/s)

b) Mekkora rezgő tömegpontok legnagyobb gyorsulása? (32000 m/s^2)

c) Mekkora a frekvencia? (megoldás: 127,3 1/s)



2016. febr. 14. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
És miben akadtál el? Mert ez tényleg csak egyszerű képletbehelyettesítés, még gondolkodni sem kell... Még annyi, remélem azt tudod, hogy a 15 cm épp a hullámhossz lesz. (Nyílván így van értelme transzverzális hullámokról beszélni).
2016. febr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Meg mindig nem értem, a legnagyobb sebességgel es gyorsulassal nem tudok mit kezdeni. Arra csak az v=A*omega képletet tudom, de az omegat nem tudom kiszámolni. A frekvenciát vagy a T-t hogy tudnám megkapni?
2016. febr. 14. 16:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs fv. táblázatod? Tovább kell írni: omega=2pi*f, ebből:


f=v_max/(2pi*ampl).


c=lambda*f.


a_max=v_max^2/A.


Egyszerű képletbehelyettesítés.

2016. febr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. febr. 14. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!