Segítség! Logika feladat? (lent)


A feladat a következő:


Aladár gondolt egy pozitív egész számra, és ennyit árult el róla:

-Az eggyel nagyobb szám négyzete csak a tízesek és az egyesek sorrendjében különbözik annak a számnak a négyzetétől, amire gondoltam.

Mire gondolhatott?


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. febr. 14. 00:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy ez elmebaj!


Tizesek? Akkor legalább 2 tizes


egyesek, legalább 2 db


És ha nem akkor meg a végtelenig írod vagy mi?


Semmi tartomány?

2016. febr. 14. 00:40
 2/10 anonim ***** válasza:
vagy ha nem említi a százasokat ezreseket akkor ez azt jelenti hogy nincsenek és akkor 10-99 ig gondolkodjunk?
2016. febr. 14. 00:42
 3/10 anonim ***** válasza:

sőt 1-9 ig mivel a négyzetekre irja a tizeseket és a százasokat.


9 a négyzeten pedig már 81.


akk keresünk két számot amik négyzetösszegei egymás számjegyeinek felcserélése.


csakhogy 4 és 9 között nincs ilyen, a többi meg vagy kevesebb mint egyesek és tizesek, vagy több mert már százasok is vannak .


Inenntől ki merem jelenteni, hogy a feladat egy agybaj!

2016. febr. 14. 00:50
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]


de ha találsz köztük olyat amire illik a kitétel akkor grat!

2016. febr. 14. 00:52
 5/10 A kérdező kommentje:

Szerintem nem baj ha van más helyiérték a tízesen és az egyesen kívül.

Egyébként nem agybaj, egy megoldást már találtam:

13×13=169

14×14=196


De lehet, hogy van több is.

2016. febr. 14. 01:06
 6/10 anonim ***** válasza:

# 5


Ha végtelenig nézed akkor végtelensok lehetséges :)

2016. febr. 14. 01:07
 7/10 anonim ***** válasza:

Van még. Például, a 36 is látszik a linkelt lapon. De, ez, messze nem mind.


13, 36, 63, 86,

113, 136, 163, 186,

213, 236, 263, 286,

313, 336, 363, 386,

*13, *36, *63, *86 számok, ahol a * akárhányjegyű, akármilyen pozitív egész szám lehet.


A fenti számok négyzetei 69-re, vagy 96-ra végződnek, az őket követő számoké 69 esetén 96-ra, 96 esetén 69-re. (Természetesen, a 13 és 63 végű számok négyzete végződik 9-re, vagyis 69-re; a 36 és 86 végű számok négyzete 6-ra, vagyis 96-ra.)

2016. febr. 14. 01:55
 8/10 A kérdező kommentje:

Az előzők négyzetei, és az azt követő számok négyzetei nem CSAK a tízesek és egyesek sorrendjében különbözik.

36^2=1296 37^2=1369

86^2=7396 87^2=7569 stb.


De azért köszi!

2016. febr. 14. 12:56
 9/10 Fibonacci ***** válasza:

100a + 10b + c = x²

100a + 10c + b = (x+1)²

(c>b)


A második egyenletből az elsőt kivonva:

9(c-b) = 2x+1

(c-b) pozitív és páratlan, csak {1; 3; 5; 7; 9} eleme lehet.

Ezeket végig próbálva csak az jó, amit a kérdező már kitalált.

c-b=3 → x=13 → x+1=14


--------------------------------

Hasonló, várható feladatok pl.

megfordított kétjegyűek négyzetei is fordítottak:

12² = 144

21² = 441


13² = 169

31² = 961


vagy:

kétjegyű és 3-szorosának négyzetei fordított négyjegyűek:

33² = 1089

99² = 9801

2016. febr. 14. 17:02
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. febr. 14. 17:50