Lent írom a kérdést, matek?


b1= 1 6od

b2= 2 3mad

b3= 3 2ed

b4= 8 3mad

bn=?



2016. febr. 13. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

b1 = 1/6

b2 = 2/3 = 4/6

b3 = 3/2 = 9/6

b4 = 8/3 = 16/6


azaz


b[1] = [1]² / 6 = 1/6

b[2] = [2]² / 6 = 4/6

b[3] = [3]² / 6 = 9/6

b[4] = [4]² / 6 = 16/6


tehát


bn = n² / 6

2016. febr. 13. 22:00
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!!
2016. febr. 14. 11:30