Elektromágneses jelenségekbe tud segíteni valaki?


Előfordul, hogy a mobiltelefonunkon nincs térerő. Mit jelent ez pontosan?

Célszerű-e a mikro közepére tenni a megmelegítendő ételt? Miért?

A telefonok 900 és 1800 MHz-en működnek. Mekkora az általuk használt sugárzás hullámhossza?



2016. febr. 13. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Valami leárnyékolja a telefont annyira, hogy nincs 3G, vagy egyéb ok miatt igen gyenge a jel.


2. Ha forgótányéras, akkor célszerű a szélére tenni inkább, mert az ilyen sütők csak néhány koncentrált helyre korlátozzák az energiát. Állótányéros kivitel esetén elvileg mindegy, hova tesszük.


3. Egyszerű képletbehelyettesítés. lambda=c/f, ahol c=3*10^8 m/s, a vákuumbeli fénysebesség közelítő értéke. Okos fizikusok rájöttek, hogy az elektromágneses hullámok is ezzel terjednek.

2016. febr. 14. 04:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2016. febr. 14. 12:14