Mi ennek az egyenletnek a megoldása?


x-(8x-1)=4x+24

Hogy változnak a zárójelben lévő kifejezések előjelei?


2016. febr. 13. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:

x-(8x-1) felírod úgy, hogy 1-7x

és innentől már könnyű megoldani :)

2016. febr. 13. 16:59
 2/2 anonim ***** válasza:

x-(8x-1)=4x+24 //a zárójel előtt egy '-' jel van ami igazából egy (-1)-gyel való szorzást jelent.

Tehát felbontom a zárójelet, úgy hogy a bennelévő tagokat megyszorzom (-1)-gyel:

x-8x+1=4x+24

-7x+1=4x+24 // +7x , -24

-23 = 11x

-23/11 = x

2016. febr. 14. 02:22