x-(8x-1)=4x+24
Hogy változnak a zárójelben lévő kifejezések előjelei?
2016. febr. 13. 16:34
1/2 anonim válasza:
x-(8x-1) felírod úgy, hogy 1-7x
és innentől már könnyű megoldani :)
2/2 anonim válasza:
x-(8x-1)=4x+24 //a zárójel előtt egy '-' jel van ami igazából egy (-1)-gyel való szorzást jelent.
Tehát felbontom a zárójelet, úgy hogy a bennelévő tagokat megyszorzom (-1)-gyel:
x-8x+1=4x+24
-7x+1=4x+24 // +7x , -24
-23 = 11x
-23/11 = x