Mi a megoldása a következő differenciál egyenletnek? 2y"=2xy'-3

Én úgy csinálom, hogy átírom y"=p' és p'=y. Innentől kezdve állandó variálással csinálnám de nekem a végén az marad, hogy C'*e^vlm=-3/2. Mit ronthatok el?

2015. nov. 5. 01:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Amit leírtál ellentmondást tartalmaz, mert y"=p' és p'=y egyidejűleg nem lehet. Talán y'=p és a 2p'=2xp-3 egyenleten érdemes elgondolkozni. Sz. Gy.
2015. nov. 5. 16:35
 2/2 anonim ***** válasza:
WolframAlpha szerint vegyük fel a mü(x):= exp(-x^2/2) függvényt integráló tényezőnek és kapjuk a következő egyenletet: exp(-x^2/2)p'-(x*exp(-x^2/2))*p=-3*exp(-x^2/2)/2, ahonnan p(x)=c*exp(x^2/2)-3*gyök(pi)*exp(x^2/2)*erf(x/gyök(2))/(2*gyök(2)). Itt erf(x) az un. Gauss-féle hibafüggvény. y(x) ennek a tovább integrálásából adódna. Sz. Gy.
2015. nov. 5. 17:36