Elmagyaráznátok a matek házim?

Határozza meg az összes pozitív kétjegyű szám összegét amelyeket 4-gyel osztva 3maradékot adnak

2016. febr. 11. 12:22
 1/10 lio77 ***** válasza:

Keresd meg az összes 2 jegyű számot,amit ha 4-gyel osztasz,3 lesz a maradék.Majd ezeket a számokat add össze.


PL: A 11/4=2 ,3 a maradék.

2016. febr. 11. 12:28
 2/10 A kérdező kommentje:
Szamoljam meg az összeset?nincs valami módszer erre nagyon sok ilyen szam van nem?
2016. febr. 11. 12:41
 3/10 lio77 ***** válasza:
11 az első.innentől kezdve csak az a dolgod hogy mindig hozzáadsz 4-et.
2016. febr. 11. 13:00
 4/10 anonim ***** válasza:

De az is jó megoldás, ha megkeresed az összes 4-gyel oszható számot, és kivonsz belőlük 1-et, akkor a maradék pontosan 3 lesz.

Pl. 36/4=9. 36-1=35. 35/4=8, maradt a 3.

2016. febr. 11. 15:47
 5/10 Fibonacci ***** válasza:

s = 11 + 15 + 19 + ...+ 95 + 99 = ?


Ez egy számtani sorozat összege.

Meg tudod mondani hány tagú az összeg?


-----------------------------------------

A számok tényleges felsorolással való összeadását elfelejtheted, mert

ugyanez a feladat nem csak kétjegyű, hanem a többjegyű számokra is feladható.

Pl. 7-tel osztva 5 maradékot adó összes hatjegyű szám összege már elég sokáig tartana, de a rendes megoldással az sem nehezebb, mint ez.

2016. febr. 14. 17:24
 6/10 lio77 ***** válasza:
Miért kellene elfelejtenie?Csak a kétjegyűt kérdezik,nem kell bonyolítani :D
2016. febr. 14. 19:47
 7/10 Fibonacci ***** válasza:

Mert, ha úgy számolná ki, akkor már egészen biztos, hogy

a tanár következő kérdése éppen a valamivel osztva valamilyen maradékot adó négyjegyű számok összege volna.

Az pedig egyáltalán nem bonyolultabb - annak aki érti.


Ha eleve az ötjegyűek lettek volna feladva, akkor ahhoz senki nem fogna hozzá, viszont

a kétjegyűeket fogcsikorgatva, de mégis csak elkezdi aki nem szeret gondolkodni - megérdemli, hogy szenvedjen a számolással.

Legalábbis ez a tanár taktikája.



Jó lenne tudni, hogy hányadikos a kérdező, illetve tanultak-e már a számtani sorozatokról, mert,

ha igen, akkor csak egy egyszerű képletbe kell behelyettesíteni,

ha nem, akkor is ki lehet következtetni mindent.


Viszont azt nem kellene elfelejteni, hogy ezeknek a darabszáma még kérdés, de egy kis segítség:

11 + 15 + 19 + ...+ 95 + 99 =

(4*2 + 3) + (4*3 + 3) + (4*4 + 3) + ... (4*23 + 3) + (4*24 + 3)

2016. febr. 15. 15:55
 8/10 lio77 ***** válasza:
Igazából ha nem tanult komolyabban,akár így is megoldhatja,baj nem lesz belőle. Persze a józan paraszti ész mindig ott van,ha nincs más :D
2016. febr. 15. 17:13
 9/10 Fibonacci ***** válasza:
Ha megpróbálná fejben összeadni a 6-tal osztva 1 maradékot adó ötjegyű számokat, akkor nem sokáig maradna józan. :D
2016. febr. 15. 18:28
 10/10 lio77 ***** válasza:

Az eredeti feladatra és a módszeremre gondoltam.

Ha azt próbálná meg amit írtál,akkor valóban nem sokáig :D

2016. febr. 15. 20:21