11. es matek segetene valaki megerteni ezt?


[link]


Azt se tudom hogy fogjak neki :(


2016. febr. 11. 07:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Segitene*
2016. febr. 11. 07:01
 2/5 anonim ***** válasza:

cosx=u


u^2+4u=3(1-u^2)

4u^2+4u-3=0

2016. febr. 11. 07:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ismered azt az összefüggést hogy sin^2(x)+cos^2(x)=1 akkor annyi a dolgod hogy a sinusos tagot fölírod mint 3*(1-cos^2(x)) a cosx-et elnrvezed y-nak a cos^2(x)-et pedig y^2-nek és megoldod a másodfokú egyenletet. Kapsz két y értéket, kulomkulon mindegyikhez két x érték fog tartozni. Össz 4 megoldást kellene kapnod.
2016. febr. 11. 07:20
 4/5 A kérdező kommentje:
cosx=u? ez mi?
2016. febr. 11. 09:03
 5/5 anonim ***** válasza:
cos(x)=u az egy új ismeretlen bevezetése, hogy legyen egy egyszerű másodfokú egyenletünk.
2016. febr. 11. 09:21