49^x+7=8*7^x2016. febr. 8. 19:39
1/6 anonim válasza:
Itt megoldottam egy teljesen hasonlót, levezetve:
http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..
Amúgy miért vagytok ilyen lusták visszakeresni? Minden nap van egy ilyen kérdés...
2/6 A kérdező kommentje:
Megnéztem és abból nem jöttem rá, hogy ezt hogyan kell visszavezetni 2. fokú egyenletre.
2016. febr. 8. 19:50
3/6 anonim válasza:
49^x=(7^2)^x=7^(2x)=(7^x)^2, és ekkor mondjuk 7^x=t, így
t^2+7=8t, innen már szerintem menni fog.
4/6 A kérdező kommentje:
Akkor megoldóképlettel ugye a=1 ; b=-8 ; c=7
2016. febr. 8. 19:58
5/6 anonim válasza:
Vezess be új ismeretlent: y=7^x. Ekkor 49^x=(7^2)^x=7^(2x)=(7^x)^2 segítségével y^2+7=8y. Ami ekvivalens (y-7)(y-1)=0 másodfokú egyenlettel. Tehát y1=7 és y2=1, azaz x1=1 és x2=0, ami ellenőrizve helyes eredményt ad. Sz. Gy.
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, értem sikerült.
És ezt:5^(2x)+25=5^(x+2)+5^x
2016. febr. 8. 20:08