(1/4)^3x-(1/8)^x-1 -128=0
3^2x-1+9^x+1=9^(2x+1/2)+171
4x=3*2^x+1 -5
4^x=9*2^x -8
2016. jan. 30. 16:15
1/1 anonim válasza:
4^x=9*2^x -8
2^x=y
Ekkor: y^2=9y-8