Mit jelent az hogy egy lejtő X %-os?


Ehhez a matek feladathoz kellene:

Egy lejtő 12%-os. Hány fok-ban hajlik el a vízszintestől?

Kösz előre is.


2010. márc. 28. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

A kérdésedben a válasz! "Hány fok-ban hajlik el a vízszintestől".

A feladat pedig ha a lejtőd 100%-os akkor függőleges, tehát

90:100=0.9= 1% dőlés azaz 0.9*12=10.8° a lejtőd

2010. márc. 28. 21:07
 2/9 anonim válasza:
22%
10.8 fok jött ki, de amíg nem erősít meg valaki nem írok képletet:)
2010. márc. 28. 21:07
 3/9 anonim válasza:
Ó jeá
2010. márc. 28. 21:07
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2010. márc. 28. 21:26
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha egy lejtő x százalékos, az azt jelenti, hogy 100 centi hosszon x cm-t emelkedik.
2010. márc. 29. 00:28
 6/9 anonim válasza:
84%

Lehet, hogy már nem aktuális, de itt a kérdésedre a válasz:


Egy lejtő akkor 100%-os, ha 45° a hajlásszöge, mert:

tg45° x 100 = 100 % (pl: 100 m vízszintes távolság alatt 100 m-t emelkedik)

Általánosan:

tgα x 100 = X % (emelkedés/vízsz.táv. x 100 = X %)


A Te példád esetében:

12 %-os a lejtő, tehát tgα x 100 = 12 %

ebből tgα = 0,12; α = 6,84°

2010. aug. 2. 13:10
 7/9 Euzebio válasza:
Egy apróság: a tangens számításakor inverz (inv) funkcióra állítsátok a számológépet, ill. a függvénytáblázatból (28-29.oldal) is kikereshetők a szögértékekhez tartozó %/100 értékek!
2012. jan. 2. 18:02
 8/9 anonim válasza:

[link]



Itt van a wikipedián:


Idézem:

"A technikában a meredekséget szintén százalékban adják meg. A százalékban megadott érték a szintkülönbség és a vízszintes szakasz hányadosa. A 10%-os meredekség azt jelenti, hogy 100 méteren 10 méter az emelkedés (10m/100m=0,1=10%). Ügyelni kell a mértékegységekre; ha 100 méteren 6 centiméter (=0,06 méter) a szintkülönbség, akkor az emelkedés 0,06%-os lesz (0,06m/100m=0,0006=0,06%). Az így megadott meredekség tulajdonképpen az emelkedési szög tangense; például, ha az emelkedési szög 45 fok, akkor a meredekség 100%, a tangens pedig 1."



Tehát annak volt igaza aki a tgx = y*100%



12%-os leejtő az 12/100 = 0,12 ---> tg-1(0,12)=6,84FOK :)

2016. febr. 8. 18:54
 9/9 anonim válasza:
Ez kamuuu tanárúr ne innen puskázzon főleg ne a 11.c jelenlétében
2016. szept. 15. 11:12