Egy fizika feladat! Ki segit?

Allo csonakba 60kg tomegu ember 10 m/s sebesseggel ugrik be. Mekkora sebesseggel haladnak tovabb, ha a csonak tomege 240 kg? Mekkora volt az erolokes a csonak es az ember kozott? A valaszok 2m/s es 480Ns(ck levezetni nem tudom )
2010. márc. 28. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Zárt rendszerben (és ez az, mert a víz miatt elhanyagolható a súrlódás) az összimpulzus állandó.


m1v1 + m2v2 = m1u1 + m2u2


m1 a csávó tömege, m2 a csónaké, v1 a csávó sebessége, v2 a csónaké, u1 a csávó sebessége a csónakot érés után, u2 a csónaké.

Mivel csónakot érés után együtt haladnak tovább, vehetjük az össztömegüket (legyen m3=m1+m2), a sebességük meg ugyanaz (mondjuk u1).

m1v1+m2v2=m3u1

ebből ismerünk mindent, csak u1-et nem, ami a kérdés. Egyismeretlenes egyenlet tehát, amit te fogsz megoldani nem én.


Ilyen szót meg, hogy erőlökés még életembe nem hallottam.

2010. márc. 28. 20:11
 2/3 anonim ***** válasza:
A csónak impulzusa (lendülete) lesz 2m/s szorozva 240 kg. Ami 480 kg*m/s. Viszont most esik le, hogy a kg*m/s = Ns szal ennyi :P
2010. márc. 28. 20:16
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszi innen mar megtom egyedul is csi:)
2010. márc. 29. 14:24