Nem értem ezt a példát. Hogyan lett az elsőből a második? Nem értem a rendezés menetét.


1.Tehát ebből:

[link]


2.Hogyan lett ez:

[link]



2016. jan. 24. 19:28
 1/2 anonim válasza:

2*(1-sinx)^2=5*sinx -1


négyzetre emelés:

2*(1-(sinx)^2)=5*sinx -1


zárójel felbontása:

2-2*(sinx)^2=5*sinx -1


jobb oldal hozzáadása:

-2*(sinx)^2-5*sinx+3=0


szorzás (-1)-el:

2*(sinx)^2+5*sinx-3=0

2016. jan. 25. 16:41
 2/2 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. jan. 27. 20:52