Egyszerűen nem jön ki a megoldás?


Azt a feladatot kaptuk a suliban, hogy számítsuk ki a következőket: a)2x-3(x-4)=2(3-2x)+2

d) 3x+4/8=1-4x\12-2x-1\4

Sehogy nem jön ki az első feladatnál kijött hogy 1,3 de az ellenőrzésnél nem jön ki segítséget szeretnék kérni és ha lehetséges akkor a számolás menetére is kíváncsi lennék és megnézném mit rontottam. A válaszokat előre is köszönöm szépen.


2016. jan. 18. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:

1, feladathoz: Miért kéne annak kijönnie? x=-4/3 a megoldása.


2, A másodiknál pedig x=3/64

2016. jan. 18. 19:01
 2/5 A kérdező kommentje:
Elnézést nem írtam ki egyenletről van szó!
2016. jan. 18. 19:02
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ a számolás menetét megkaphatom?
2016. jan. 18. 19:03
 4/5 anonim ***** válasza:

2x-3*(x-4) = 2*(3-2x)+2 zárójeleket felbontva:

2x-3x+12 = 6-4x+2 összevonva:

-x+12 = 8-4x /+4x ; -12

3x = -4 -> x= -4/3.


3x+4/8 = 1-4x/12-2x-1/4 / egyszerűsítek

3x+1/2 = 1-2x/6-2x-1/4 /*12

36x+6 = 12-4x-24x-3 / összevonva

36x+6 = 9-28x /+28x ; -6

64x = 3 -> x=3/64.


De azért ezeket illene tudni megoldani. :)

2016. jan. 18. 19:09
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm bocsi csak most tanultuk ésnem igazán értettem meg az órán.
2016. jan. 18. 19:17