Mi a megoldás egyszerüen nem jön ki?

Egy 4000 1/min fordulatszámmal forgó lendítőkerék egyenletesen lassulva 2 óra alatt áll le.Hány fordulatot tesz meg eközben ? elvileg 240000-nak kell az eredmények lennie de nem tudom hogy tudnám kiszámolni ...
2014. ápr. 6. 16:43
 1/1 bongolo ***** válasza:

n = 4000 1/perc

t = 120 perc

Ha ennyi idő alatt leáll a forgás, akkor a lassulás:

β = 4000/120 1/perc² = 100/3 1/perc²

vagyis percenként 100/3-dal csökken a fordulatszám.

t idő alatt az összes megtett fordulat:

N = 1/2·β·t²

N = 1/2·100/3·120² = 100·120·20 = 240000


Ezt az 1/2·β·t² képletet biztos tanultátok akkor, amikor a szögsebességről (ω) és szöggyorsulásról (β) volt szó. Ha szögsebesség helyett fordulatszámmal számolunk, és β értékét is azzal kompatibilis mértékegységgel számoljuk ki, akkor is érvényes marad a képlet.

2014. ápr. 6. 18:16