Leci magyarazatot is:)

2016. jan. 18. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:

y(x-1)+x(x-1) itt az y és az x is (x-1)-el van szorozva ezért kiemelhető:

(x-1)(y+x)

7a(a-b)+3b(a-b) itt az a-b a közös:

(a-b)(7a+3b)

és igy tovább...

2016. jan. 18. 15:24
 2/3 A kérdező kommentje:
Van a "d,e,f" azokat annyira nem ertem hogy most akkor ugyan igy vagy maskep?:DD
2016. jan. 18. 16:13
 3/3 anonim ***** válasza:

d; 3x(x+5)-(x+5)=(x+5)(3x-1)

e; 2a(a-2)-(a-2)=(a-2)(2a-1)

f; a(8b+3c)+c(8b+3c)=(8b+3c)(a+c)

2016. jan. 19. 07:45