Leci magyarazatot is:)2016. jan. 18. 15:00
1/3 anonim válasza:
y(x-1)+x(x-1) itt az y és az x is (x-1)-el van szorozva ezért kiemelhető:
(x-1)(y+x)
7a(a-b)+3b(a-b) itt az a-b a közös:
(a-b)(7a+3b)
és igy tovább...
2/3 A kérdező kommentje:
Van a "d,e,f" azokat annyira nem ertem hogy most akkor ugyan igy vagy maskep?:DD
2016. jan. 18. 16:13
3/3 anonim válasza:
d; 3x(x+5)-(x+5)=(x+5)(3x-1)
e; 2a(a-2)-(a-2)=(a-2)(2a-1)
f; a(8b+3c)+c(8b+3c)=(8b+3c)(a+c)