Egy könyv utolsó négy oldalán található számjegyek összege 490. Hány oldalas a könyv?


2016. jan. 11. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem a feladat úgy hangzik, hogy az utolsó négy oldalon található SZÁMOK összege.

Kicsit nagy könyv lesz, ha így állnánk hozzá...


Egyébként:


Legyen az utolsó oldal x, úgyis azt keresi a feladat.

x+x-1+x-2+x-3=490

2016. jan. 11. 18:00
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Ezt ennyiből nem lehet megmondani. Semmit nem szól arról a feladat, hogy milyen és mennyi szám van az egyes oldalakon, az utolsó négyből meg nem lehet egyértelműen következtetni.


Maximum esetleg lehet, hogy a feladat az oldalszámokra gondol, de hát 490 a számjegyek összege, akkor jópár ezer oldalas könyv lenne, úgyhogy passz....

2016. jan. 11. 18:31
 3/7 anonim válasza:

Ha az oldalszámok összege 490, akkor a könyv utolsó oldalszáma 124.

121+122+123+124=490.

2016. jan. 12. 14:48
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
A számjegyes kérdést nem is nagyon lehet megválaszolni hiszen ha például a 0-4 számokból úgy írunk fel akárhányat hogy az első nem nulla az összegük pedig 121 az pl. mind j lesz, és a nulla jelenléte miatt végtelen sok lesz, pl. 14.....4 harminc darab 4-es majd annyi nulla amennyit csak akarsz.
2016. jan. 13. 03:16
 5/7 anonim válasza:

Látom itt sokan nem is láttak könyvet... A könyv (alján, vagy tetején)vannak számok... Ha jobban megnézed, akkor oldalanként mindig 1-el emelkedik. (1, 2, 3,... 120, 121, stb.) Ezt nevezik oldalszámnak. Tehát ha egy könyv utolsó oldalán 124-et látunk, akkor annyi oldalas a könyv. Ha könyv utolsó oldalát visszalapozva (az oldalon található számokat) összeadjuk akkor kapunk 490-et.

Tehát (x az utolsó oldal száma és ebből összesen a x-et is beleértve kell 4db szám)

x+(x-1)+(x-2)+(x-3)=490.

Ebben a példában az x az utolsó oldal, az x-1 az utolsó előtti, majd az x-2 és az x-3. Van négy oldalszámunk.

Tehát x=124,(a legutolsó oldalszám)akkor:

124+(124-1)+(124-2)+(124-3)=490

124+123+122+121=490

2016. jan. 13. 10:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Ötös, erre mindannyian rájöttünk, nézdd meg hányan adták már ugyanezt a választ, a probléma az hogy a kérdező azt írta hogy a *számjegyek* összege. Ez például a 121, 122, 123, 124-re 4+5+6+7=22 lenne. Ugye hogy mindjárt más?
2016. jan. 13. 12:02
 7/7 anonim válasza:

szerintem azért nem kell ennyire belemenni... (ha már a kérdezőnél tartunk) Mi van akkor, ha az utolsó oldalon található 2 évszám. Pl.: 1889 és 2014.? mert ez is belefér a kérdésbe, nem ? ha az oldalon található számokat vesszük, mi történik, ha az egy mérlegkönyv, vagy főkönyv? Ezek tele vannak számokkal.

Le lehet bontani, hogy a számjegyek azok a 0123456789. viszonylag jogos érv, de az a kérdés, hogy hány oldalas a könyv. Nem tudom te úgy olvasol könyvet, hogy az nem a 12. oldal, hanem az 1 és 2-dik? Na mindegy. Szerintem a helyes kérdés így nézne ki:

Egy könyv utolsó négy oldalán található oldalszámok összege 490. Hány oldalas a könyv?

2016. jan. 13. 17:39