Hogyan számolom ki a téglatest éleit?


Téglatest tömege: 100kg

Sűrűsêge: 7,5kg/köbdeci

Valaki tud segíteni?


2016. jan. 16. 12:55
 1/2 A kérdező kommentje:
Ès még annyi,hogy az éleinek aránya 1:2:3
2016. jan. 16. 12:56
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a téglatest sűrűsége 7,5kg/dm^3, akkor 100kg-ban hány d^m van? A válasz: El kell osztanod a 100-at 7,5-lel: 40/3 dm^3 a térfogata.


Az élek aránya 1:2:3, akkor legyen a három él x, 2x és 3x nagyságú, ekkor a test térfogata x*2x*3x=6x^3, ez egyenlő 40/3-dal:


6x^3=40/3


x^3=20/9


x=köbgyök(20/9), tehát a három él: köbgyök(20/9) dm, 2*köbgyök(20/9) dm és 3*köbgyök(20/9) dm, ezeket igény szerint kerekítheted.

2016. jan. 16. 13:18