Téglatest tömege: 100kg
Sűrűsêge: 7,5kg/köbdeci
Valaki tud segíteni?
2016. jan. 16. 12:55
1/2 A kérdező kommentje:
Ès még annyi,hogy az éleinek aránya 1:2:3
2016. jan. 16. 12:56
2/2 anonim válasza:
Ha a téglatest sűrűsége 7,5kg/dm^3, akkor 100kg-ban hány d^m van? A válasz: El kell osztanod a 100-at 7,5-lel: 40/3 dm^3 a térfogata.
Az élek aránya 1:2:3, akkor legyen a három él x, 2x és 3x nagyságú, ekkor a test térfogata x*2x*3x=6x^3, ez egyenlő 40/3-dal:
6x^3=40/3
x^3=20/9
x=köbgyök(20/9), tehát a három él: köbgyök(20/9) dm, 2*köbgyök(20/9) dm és 3*köbgyök(20/9) dm, ezeket igény szerint kerekítheted.