Valaki segítene térgeometriában?


1.Egy téglatest két élének aránya a:b=3:4. A b élhez illeszkedő átlós metszet 16m² területű négyzet. Mekkora a felszíne és térfogata?


2.Egy négyzetes oszlop két szemben fekvő oldalélén átmenő síkmetszete négyzet, amelynek területe 283 cm². Mekkora a térfogata?



2015. dec. 10. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1.)

Ha az átlós metszet 16 m² területű négyzet, akkor egy-egy oldala (legyen „o”):

o = √(16) = 4 m


Mivel a „b”-oldalhoz illeszkedik, az is 4 m, tehát b = 4 m

És, mivel a:b = 3:4

a:4 = 3:4

a = 3 m


Már csak a „c”-oldal mérete hiányzik.

a² + c² = o²

3² + c² = 4²

c² = 4² - 3²

c² = 7

c = √(7) ≈ 2,64575 m.


A téglatest térfogata: a*b*c ≈ 3*4*2,64575 ≈ 31,749 m³


A téglatest felszíne: 2*a*b + 2*a*c + 2*b*c = 2 * (a*b + a*c + b*c) ≈ 2 * (3*4 + 3*2,64575 + 4*2,64575) ≈ 61,0405 m²

2015. dec. 10. 17:07
 2/3 anonim ***** válasza:

2.)

[link]

2015. dec. 10. 17:48
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. dec. 10. 18:15