1.Egy téglatest két élének aránya a:b=3:4. A b élhez illeszkedő átlós metszet 16m² területű négyzet. Mekkora a felszíne és térfogata?
2.Egy négyzetes oszlop két szemben fekvő oldalélén átmenő síkmetszete négyzet, amelynek területe 283 cm². Mekkora a térfogata?
2015. dec. 10. 16:32
1/3 anonim válasza:
1.)
Ha az átlós metszet 16 m² területű négyzet, akkor egy-egy oldala (legyen „o”):
o = √(16) = 4 m
Mivel a „b”-oldalhoz illeszkedik, az is 4 m, tehát b = 4 m
És, mivel a:b = 3:4
a:4 = 3:4
a = 3 m
Már csak a „c”-oldal mérete hiányzik.
a² + c² = o²
3² + c² = 4²
c² = 4² - 3²
c² = 7
c = √(7) ≈ 2,64575 m.
A téglatest térfogata: a*b*c ≈ 3*4*2,64575 ≈ 31,749 m³
A téglatest felszíne: 2*a*b + 2*a*c + 2*b*c = 2 * (a*b + a*c + b*c) ≈ 2 * (3*4 + 3*2,64575 + 4*2,64575) ≈ 61,0405 m²
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. dec. 10. 18:15