(-3)^3
-(3^3)
27 mindkettő értéke?
#különbség #feladat #matematika #nehézség #számolás #hatványozás #8. osztály #7. osztály #9. osztály
2016. jan. 14. 16:28
1/1 anonim válasza:
A példádban mindkét kifejezés értéke -27.
(-3)^3=(-3)*(-3)*(-3)=-27
-(3^3)=-(3*3*3)=-27
Viszont ha a kitevő páros, akkor számít, hogy a zárójelen kívül vagy belül van:
(-3)^2=(-3)*(-3)=9
-(3^2)=-(3*3)=-9