Hatványozásnál mit számít az, ha a zárójelen kívül vagy belül van a hatvány? Több lent.


(-3)^3

-(3^3)

27 mindkettő értéke?



2016. jan. 14. 16:28
 1/1 anonim ***** válasza:

A példádban mindkét kifejezés értéke -27.

(-3)^3=(-3)*(-3)*(-3)=-27

-(3^3)=-(3*3*3)=-27

Viszont ha a kitevő páros, akkor számít, hogy a zárójelen kívül vagy belül van:

(-3)^2=(-3)*(-3)=9

-(3^2)=-(3*3)=-9

2016. jan. 14. 16:35