2015. dec. 15. 19:33
1/2 Silber válasza:
0,000005=5*10^-6
Ha ezt a negyediken vesszük, akkor a következő formulák használhatóak:
(a*b)^c=a^c*b^c
(a^b)^c=a^(b*c)
Azaz:
(5*10^-6)^4=5^4*(10^-6)^4=625*10^(-24)=6,25*10^-22
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ment a zöld kéz. Nem voltam benne biztos hogy jó a megoldásom, de ezek szerint igen! :)
2015. dec. 15. 19:58