Homogén tömegeloszlású, függőleges síkú korong a középpontján átmenő, a korong síkjára
merőleges, vízszintes, rögzített tengely körül foroghat. A korong tömege 1,5 kg, sugara 10 cm. A korong
peremére csavart elhanyagolható tömegű fonálra 1 kg tömegű testet akasztunk, majd a testet elengedjük.
Mekkora erő feszíti a fonalat.
2016. jan. 10. 17:06
1/3 anonim válasza:
Felírod a mozgásegyenleteket (Θ = 1/2mr^2):
(1) ma = mg - K
(2) Θβ = Kr
(3) a = βr
Ezt megoldva K = (mgΘ/r^2m + Θ).
2/3 anonim válasza:
Felírod a mozgásegyenleteket (Θ = 1/2mr^2):
(1) ma = mg - K
(2) Θβ = Kr
(3) a = βr
Ezt megoldva K = mgΘ/(r^2m + Θ).
3/3 anonim válasza:
A thétában szereplő m természetesen a korong tömege.