Ezt a fizika feladatot hogy kell megoldani?


Homogén tömegeloszlású, függőleges síkú korong a középpontján átmenő, a korong síkjára

merőleges, vízszintes, rögzített tengely körül foroghat. A korong tömege 1,5 kg, sugara 10 cm. A korong

peremére csavart elhanyagolható tömegű fonálra 1 kg tömegű testet akasztunk, majd a testet elengedjük.

Mekkora erő feszíti a fonalat.



2016. jan. 10. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Felírod a mozgásegyenleteket (Θ = 1/2mr^2):

(1) ma = mg - K

(2) Θβ = Kr

(3) a = βr

Ezt megoldva K = (mgΘ/r^2m + Θ).

2016. jan. 10. 19:55
 2/3 anonim ***** válasza:

Felírod a mozgásegyenleteket (Θ = 1/2mr^2):

(1) ma = mg - K

(2) Θβ = Kr

(3) a = βr

Ezt megoldva K = mgΘ/(r^2m + Θ).

2016. jan. 10. 19:56
 3/3 anonim ***** válasza:
A thétában szereplő m természetesen a korong tömege.
2016. jan. 10. 19:57