Meg tudja nekem valaki oldani ezt a fizika feladatot?

[link]

2016. jan. 8. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:

A rendszert mg ~ 10 N erő gyorsítja, 2 N + 2 N = 4 N súrlódási erő lassítja, fékezi.

Az eredő 6 N, a 3 kg-ot 2 m/s^2-tel gyorsítja. (a=F/m)

A rugóban az erő: 2 m/s^2 * 1 kg + 2 N súrlódási erő = 4 N

Ez a rugót 1 cm-rel nyújtja meg: 4 N / 4 N/cm = 1 cm

2016. jan. 8. 21:03
 2/3 anonim ***** válasza:
Rajzold be az erőket, amik hatnak. Hidd el, ha azt megtudod csinálni onnan gyerekjáték. Általában az ilyen m-ptrsz-es feladatoknál: mg, S=μN, K, Fr=Dx és még valamilyen húzó/toló erőn kívül nem kell más, ezeket pörgesd végig!
2016. jan. 8. 21:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Kategória: Leckeíró automata.

Grat.

2016. jan. 9. 12:48