Hogyan kell megcsinálni ezt a fizika feladatot?

[link]

2016. jan. 9. 15:32
 1/1 tatyesz ***** válasza:

240 lövedék percenként -> 1 lövedék 1/40 másodperc alatt csapódik be Δt=1/40 s


Egy lövedék lendületváltozása:

ΔI=0,02kg * 1000 m/s = 20 kgm/s


Az erő:


F=ΔI/Δt=20/(1/40)=800N


A hatás-ellenhatás tv miatt a puskára is ekkora erő hat.

2016. jan. 10. 10:26