Fizika házi. Hogy kell megcsinalni?


Ha normál állapotú gáz van a termünkben,akkor hágy g lehet az itt található levegő tömege? A terem: 6x8x2.5m


Légyszi a gondolkodásmenetet is írjátok le és a képletet is..köszi:)


2015. okt. 6. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:

1.)A fizikai normálállapotban a hőmérséklet 0°C (= 273,15 K), a nyomás 101,325 kPa

[link]

2.)0 °C-on (101 325 Pa nyomáson) ρ = 1,2928 kg/m³

A terem térfogata= hossz*szélesség*magasság=120m^3

A levegő tömege=térfogat * sűrűség =V*ϱ=120*1,2928=155,13kg

2015. okt. 10. 11:16
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😊
2015. okt. 11. 11:37