Matek,7. osztály, hogyan kell megcsinálni? (Többi lent)


5 gyerek 2 óra alatt 80 szendvicset készít.

12 gyerek 3 óra alatt hányat csinál?



2015. szept. 20. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

5 gyerek 2 óra alatt 80 szendvicset készít.

1 gyerek 2 óra alatt 80/5=16 szendvicset készít.

1 gyerek 1 óra alatt 16/2=8 szendvicset készít.

---

12 gyerek 1 óra alatt 12*8=96 szendvicset készít.

12 gyerek 3 óra alatt 3*96=288 szendvicset készít.

2015. szept. 20. 11:59
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! *----*
2015. szept. 20. 12:29