5 gyerek 2 óra alatt 80 szendvicset készít.
12 gyerek 3 óra alatt hányat csinál?
2015. szept. 20. 11:55
1/2 anonim válasza:
5 gyerek 2 óra alatt 80 szendvicset készít.
1 gyerek 2 óra alatt 80/5=16 szendvicset készít.
1 gyerek 1 óra alatt 16/2=8 szendvicset készít.
---
12 gyerek 1 óra alatt 12*8=96 szendvicset készít.
12 gyerek 3 óra alatt 3*96=288 szendvicset készít.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! *----*
2015. szept. 20. 12:29