Matematika 9. osztály? Szükségem lenne a megoldásokra, tudom, hogy pofátlannak tűnök, de most tényleg nincs időm megcsinálni!


[link]

és

[link]


2013. dec. 1. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Ennyi feladatot ne írj ki egy kérdésbe, mert ennyit senki sem fog megcsinálni neked. Egyet megcsinálok neked, de az összeset én se fogom.


6.)


Itt a 28 és a 12 legkisebb közös többszörösét kell venni. Mivel ez a két szám se nem prím, se nem relatív prímek egymáshoz képet, ezért a szorzatuk nem jó megoldás, mert már közelebb is lesznek egymással szemben. A 12 prímtényezős felbontása: 3*2^2 a 28-e: 7*2^2. Vagyis a legkisebb közös többszörösbe, ezt az összes számot bele kell tenni, és akkor az ez lesz: 3*7*2^2=21*4=84. De ez még mindig kevesebb, mint a szorzatuk, ami 336 lenne (ebben a 2^2 és négyzetre emelődne, és 2^4 lenne). Vagyis 84 méter múlva lesz egymással szemben egy oszlop és egy fa.

2013. dec. 1. 16:16
 2/3 anonim ***** válasza:

8.

A,Felbontod a 6-ot,a 8-at és a 10-et prímtényezős szorzatokká:tehát 6:2*3 8:2*2*2 10:2*5 Mivel a legkisebb közös többszöröst keressük,ezért a számunk:2a3.on*3*5=120

A többit nem írom le.

9.

15I71x46y

Ennek a számnak oszthatónak kell lennie 3-mal és 5-tel

y=5,0

y=5

3I7+1X+4+6+5=23

x=1,4,7

y=0

3I7+1+X+4+6+0=18

x=3,6,9

5.7/1125+11/1350=42/6750+55/6750=92/6750 1125=3*3*5*5*5 1350=2*5*3*5*3*3

[1125,1350]=3*3*3*5*5*5*2=6750

23/108+17/50-11/45=575/2700+918/2700-660/2700=833/2700

108=2*2*3*3*3 50=2*5*5 45=3*3*5

[108,50,45]=2*2*3*3*3*5*5=2700

4.(105,150)=15

105=3*5*7 150=5*3*2*5

2013. dec. 1. 18:25
 3/3 anonim ***** válasza:

9.

12I1y7342x

Ennek a számnak oszthatónak kell lennie 3-mal és 4-gyel

x=4,8

x=4

3I1+y+7+3+4+2+4=21

y=0,3,6,9

x=8

3I1+y+7+3+4+2+8=25

y=2,5,8

A 3.nál úgy kell felbontani,hogy 9-cel és 5-tel is osztható legyen az adott szám.Az utolsónál pedig úgy,hogy 8-cal és 9-cel.

2.válaszoló voltam

2013. dec. 1. 18:33