2015. szept. 10. 18:45
1/2 anonim válasza:
2*a^2 - 4*a*b + 2*b^2 = 2*(a^2 - 2*a*b + b^2) = 2*(a-b)^2
A többit nem igazán értem, vagy írd le normálisan, vagy legalább ne legyen benne hiba.
2/2 anonim válasza:
2a2 - 4ab+2b2 = 2(a-b)^2
2u-4w+2uv2 = 2 (u v^2+u-2 w)
Itt szerintem nincs egyszerűbb alak, főleg hogy 3 ismeretlen is van.
18j5 K + 12j4 K2 + 2j3 k3
Ezt nem is értem, hogy hogy van.