Kis segítség kellene az alábbi feladattal. köszönöm előre is.2016. jan. 9. 18:44
1/1 bongolo válasza:
Egy fordulat az 2π radián, ezért egy perc alatt 10π szöget fordul, ω = 10π/60s
A kerületi sebessége v = r·ω = 20π/6 m/s
Ha t=9s alatt fékeződik le, akkor a lassulás a = v/t = 20π/54 m/s². Ez a tangenciális gyorsulás, végig állandó.
A szögsebesség folyamatosan csökken, ω(t) = (1 - t/9)·ω₀
A pillanatnyi centripetális gyorsulás a_cp(t) = ω(t)²·r
A folytatás már csak matek.