Hogy kell megoldani ezeket a szöveges matek példákat?


1 - Egy tört nevezője 2vel nagyobb a számlálójánál. Ha a tört számlálójából és nevezőjéből kivonunk 1et, akkor 1/2et kapunk. Melyik törtről van szó?!


2 - Egy tört számlálója 2/3a a nevezőjének. Ha a tört számlálójához hozzáadunk 5öt, a nevezőjéhez pedig 15öt, akkor 1/3ot kapunk. Melyik törtről van szó?!


3 - Az apa 45 éves, a fia 22. Hány év múlva lesz az apa 2x idősebb a fiánál?!


4 - Egy kislány 18 évvel fiatalabb édesanyjánál, 5 évvel ezelőtt pontosan 4x volt fiatakabb. Hány éves most a kislány és az édesanyja?!


5 - Melyik az a pozitív szám, melyre az őt követő 2 szám szorzatának és az őt megelőző 2 szám szorzatának különbsége 600?!


2010. márc. 26. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
az elsőnél nem tévesztettél el valamit?
2010. márc. 26. 13:01
 2/10 anonim ***** válasza:

5. feladat: (a+1)x(a+2)-(a-1)x(a-2)=600

4. feladat:

a+18=b

(a-5)x4=b-5


4a-20=a+13

3a=33

a=11

b=29

2010. márc. 26. 13:03
 3/10 anonim ***** válasza:
Érted ezeket? Írjam a többit is?
2010. márc. 26. 13:04
 4/10 A kérdező kommentje:

hát... úgyahogy...

csak a felállítást nem... pedig avval kell kezdeni... -.-"


leírnád??? ^^

2010. márc. 26. 13:18
 5/10 anonim ***** válasza:
A szöveg alapján írom az egyenletet. Nincs közben lépés. Nem értem, mit nem értesz.
2010. márc. 26. 13:32
 6/10 anonim ***** válasza:

3. feladat:

45+a=2x(22+a) Az "a" a hozzáadott évek száma, amit keresel.

45+a=44+2a

1=a

2010. márc. 26. 13:34
 7/10 anonim ***** válasza:

1./


X+2-1 1

_____ = ___

x-1 2


2(x+1) = (x-1)

2x+2 = x-1

x = -3


Az eredeti tört az 1/3-ad.

2010. márc. 26. 13:44
 8/10 anonim ***** válasza:

az elsőnél a megoldás a 3/5.


x/(X+2) eredeti tört.


(X-1)/(X+2-1) = 1/2

(X-1)/(X+1) =1/2 / szorzok 2 (X+1)- el

2x-2=x+1

x-2=1

X=3


Ell.: (3-1)/(5-1)=2/4=1/2

2010. márc. 26. 13:45
 9/10 anonim ***** válasza:

1. 3/5 a tört x/(x+2) az eredeti

(x-1)/(x+1) úgy aránylik egymáshoz,mint 1/2

azaz 2(x-1)= 1(x+1) ebből kijön h x=3

2. (2/3x+5)/(x+15) úgy aránylanak mint 1 a 3-hoz, ebből 3*2/3x+15=x+15 ==> 2x+15=x+15, azaz x=0 ==> a tört 5/15

3. 45-22=23 ennyi a korkülönbség, 2*23=46 azaz egy év múlva lesz

4.Anya x éves, lánya x-18;

5 évvel ezelőttre egyenlet: x-5=4*(x-23), x-5=4x-92, 87=3x, x=29 szóval anya 29, lánya 11

5. (x+2)(x+1)-(x-1)(x-2)= 600, xnégyzet+3x+2-(xnégyzet-3x+2)=600, xnégyzet kieseik marad: 6x=600==> x=100

remélem segítettem, egyébként hanyadikos vagy?

2010. márc. 26. 13:54
 10/10 A kérdező kommentje:
1 középsulis...
2010. márc. 26. 16:22